Placement

List of students placed/ enrolled in service/ practicing along with placement details

Sr. No

Year

Name of student placed 

 

2018-2019

1

2018-2019

Anirban Chakraborty

Advocate, Gauhati High Court

2

2018-2019

Upasana Sharma

Advocate, Gauhati High Court and Its Subordinate Court

3

2018-2019

Farhana Newaz

Assistant Professor, Tezpur Law College, Tezpur, Sonitpur, Assam

4

2018-2019

Subornadeep Bhattacharjee

Law Clerk-cum-Research Assistant to the Hon'ble Mr. Justice Dipankar Datta, High Court at Calcutta,

5

2018-2019

Raman Virk

CHADHA & CHADHA I Intellectual Property Law Firm, Gurgaon, Haryana

6

2018-2019

Rituaparna Sarmah

AJS, Office of District and Sessions Judge, Old building, Near Phoolbagan, Dibrugarh

7

2018-2019

Anee Das

Advocate, Nagaon District Judicial Court, Nagaon

8

2018-2019

Sylvine Sarmah

Restructuring and Insolvency Litigation (Chamber of Mr. Pulkit Deora), Barakhamba Road, New Delhi

9

2018-2019

Ritu Singh

Chopra and Company Advocates, New Delhi

10

2018-2019

Robin Jaiswal

Chambers of Advocate Avantika Tamta, Kolkata

11

2018-2019

Himani Dutta

Power System Operation Corporation Limited, Shillong

12

2018-2019

Deboleena Dutta

Assam Power Generation Company Ltd. (APGCL)

13

2018-2019

Himashri Baishya

University Law College, Gauhati University

14

2018-2019

Mridusmita Sarkar

Office of Chief Judicial Magistrate, karimganj

15

2018-2019

Dasukshisha Lyngdoh Marshilong

Paul and Paul Advocates, Laban, Meghalaya

16

2018-2019

Monzur Ul Kabir Choudhury

Adjunct Faculty of Law, NLUJA, Assam

17

2018-2019

Sudarshan Gupta

South Indian Bank, Park Street, Kolkata

18

2018-2019

Rudransh Sharma

Delhi High Court, New Delhi

19

2018-2019

Upasana Sharma

Gauhati High Court, Guwahati

20

2018-2019

Lata Lahoty

Tata Consultancy Services Limited (TCS), Thane

21

2018-2019

Ipshita Bhattacharyya

Lex Protector , Ahmedabad, Gujarat

22

2018-2019

Debayan Banerjee

OYO Hotels & Homes (OYO Rooms) Pvt. Ltd.

23

2018-2019

Lovina Ropia

Atlas Law Partners

24

2018-2019

Ipshita Bhattacharyya

Lex Protector LLP , Dighali Pukhuri East, Guwahati

25

2018-2019

Ankita Sharma

Integrated Regional Office, Guwahati, Ministry of Environment, Forest & Climate

26

2018-2019

Nidhi Gupta

National Human Rights Commission of India

27

2018-2019

Shivang bhargava

Chambers of shivang Bhargava

28

2018-2019

Jithin George Jackson K

Bar Council of Tamil Nadu And Puducherry

29

2018-2019

Jayanta Boruah

NERIM Law College, Guwahati

30

2018-2019

Dayadipan Das

Eastern Attorneys Advocates & Legal Consultants, Guwagati

31

2019-2020

Chhatrapati Shibaji Jena

High Court of Orissa and other District Courts

32

2019-2020

Hemant Mishra

Singhania and Associates

33

2019-2020

Mohit Singh

N.Kumar & Co., New Delhi

34

2019-2020

Abhishek Khare

Law Offices of Vivek Tanwar Advocate and Associates

35

2019-2020

Manvendra Singh Jadon

Mindhshare Analytics, Chennai, Tamil Nadu

36

2019-2020

Animesh Anand Bordoloi

Jindal Global University

37

2019-2020

Vishek Bhuyan

Sonitpur District Judiciary,

38

2019-2020

Antara Bose

LetsLocalise

2019-2020

1

2019-2020

Pallavi Joshi

Assam Judicial Service (AJS)

2

2019-2020

Hema Prava Deori

Assam Judicial Service (AJS)

3

2019-2020

Khushboo Damani

Assam Judicial Service (AJS)

4

2019-2020

Rudra Pratap Tripathi

Khaitan & Co.

5

2019-2020

Anand Raghuwanshi

Madhya Pradesh High Court 

6

2019-2020

Alekh Apurv

Jalan Law Chamber

7

2019-2020

Sriparna Mitra

Chamber of Adv. Amitava Basu

8

2019-2020

Vishwas rai

High Court, Allahabad

9

2019-2020

Tathagat

Office of Addl. Solicitor General of India Sh Vikramjit Banerjee, Supreme Court of  India

10

2019-2020

Anubhab Atreya

Chambers of Mr. Nilay Dutta, Advocate General, Arunachal Pradesh

11

2019-2020

Madhusmita Ronghangpi

University Law College, Gauhati University

12

2019-2020

Barasha Borthakur

Oxford Climate Society

13

2019-2020

Hardik Vyas

Balaji Telefilms Ltd.

14

2019-2020

Nilutpal Deb Roy

Ajmal Law College, Hojai, Assam

15

2019-2020

Apoorv Mishra

Zonal Associate, Nation with NAMO

16

2019-2020

Rohan Chatterjee

Law Officer, IBPS

17

2019-2020

Vaibhav shukla

Study adda, Dewas, Balgarh,

2020-2021

1

2020-2021

Prabhat Singh

Vikramajit Singh Sanatan Dharma College, Kanpur, Uttar Pradesh

2

2020-2021

Jyoti khurana

SSRA consulting pvt. Ltd

3

2020-2021

Ateet Parihar

UnitedLex, Cyber City Gurugram

4

2020-2021

Aashish Kumar Gupta

NATION with NAMO

5

2020-2021

Shweta Bhuyan

Gauhati High Court

6

2020-2021

Tushar Arora

S&A Law Offices

7

2020-2021

Akhand Pratap Singh

Chamber Of Akhilesh Singh Bhadouria Advocate, Bhind

8

2020-2021

Rishabh Sen Gupta

Mindshare United Foundation, Chennai

9

2020-2021

Anshuman Pandey

Powergrid Corporation of India Limited, Regional Head Quarters, Shillong 

10

2020-2021

Paritosh Awasthi

District Court, Kanpur

11

2020-2021

Ashutosh Tiwari

Bose & Mitra & Co

12

2020-2021

Priya Thakur

LegalEase Solutions LLC

13

2020-2021

Susmit Isfaq

Ajmal Law College, Hojai, Assam

14

2020-2021

Sanghashree Nath

Wadia Ghandy & Co.

15

2020-2021

Prabhat Singh

VSSD College, Nawabganj, Kanpur

2021-2022

1

2021-2021

Debanga Bhusan Goswami

Assam Judicial Service (AJS)

2

2021-2022

Tripti Kejriwal

Anoma Legal

3

2021-2022

Uditanshu Misra

Anoma Legal, Bengaluru

4

2021-2022

Pranoy Goswami

Lakshmikumaran & Sridharan

5

2021-2022

Neha Sharma

Lash Technologies Pvt. LTD.

6

2021-2022

Shikhar Garg

Varahe Analytics, Chennai, TN

7

2021-2022

Sonika Sekhar

WNS Global Services, Mumbai

8

2021-2022

Mohd Yasin

Bar Council of Delhi. New Delhi

9

2021-2022

Vaishali Mishra

Saakshya Law Advocates

2022-2023

 1

2022-2023

Anushka Nigam

Cordatus Law Chamberts

2022-2023

Rachit Sharma

Justice Adda c/o JusAdd Innovation Lab LLP (‘Client’), (G36, Connaught Place, New Delhi 110001)

 3

2022-2023

Prithwish Ghosh

VICTOR MOSES & CO.

 4

2022-2023

Rachit Agrawal

Varahe Analytics Room 28, Ravi Towers, 47, Bunder Street, Chennai-600001

 5

2022-2023

Rishabh Pandey

Varahe Analytics Room 28, Ravi Towers, 47, Bunder Street, Chennai-600001

 6

2022-2023

Aditya Trivedi

Competition Advisory Services (India) LLP, Hauz Khas, New Delhi

 7

2022-2023

Nishkarsh Kothari

Chambers of D.K Kothari, Uzanbazar, Guwahati

 8

2022-2023

Nikhil Moitra

Varahe Analytics Room 28, Ravi Towers, 47, Bunder Street, Chennai-600001

 9

2022-2023

Mrinal Sharma

Lakshmikumaran & Sridharan, Chapel road, Hyderabad

 10

2022-2023

Vedant Sinha

Innove Law

 11

2022-2023

Saumya Sunidhi

Chandhiok and Mahajan

 12

2022-2023

Shikha Pandey

HSA Advocates, Delhi

 13

2022-2023

Syed Zeeshan Fareed Razvi

Prime Law Associates

 14

2022-2023

Neil Madhav Goswami

Krida Legal

15

2022-2023

Ms. Deepika Nandagaudi Srinivasa

Data Security Council of India